Startupfeeder

A hazai startup ökoszisztéma etetőgépe

Sport & E-sport online meetup (2020.05.20.)
Innovációk és átalakulás a sport világában

esport_cover.jpg

A múlt héten becsatlakoztam a Startup Lab Sopron, a StartITup Győr, a Toastmasters Sopron és Madic Marketing közös szervezésű online meetupjára, aminek a központi témája a sport és e-sport volt.

Elárulom, hogy nem vagyok nagy sportoló. Nézni sem nézem egyik sportágat sem, tehát a szabályokat sem ismerem, csak nagy vonalakban, szóval nincs túl sok kapcsolatom a sport világával.

Ezért kíváncsi voltam és arra gondoltam, hogy ebben az online esemény dömpingben, most olyat választok, ami után annyira nem érdeklődöm.

És nagyon kellemesen csalódtam. (javaslom ezt Nektek is, most van lehetőség új témákat kipróbálni online és csendben kilépni, ha mégsem jön be) �

Én erről most nem léptem ki.

Egyrészt mert szuper előadókat hallgathattunk, dr. Madarász Tamás (Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar Sportgazdasági- és Menedzsment Intézetének tudományos munkatársa) Mezei Péter (Budapesti Honvéd Sportegyesület E-sport szakágvezetője és a DIGI Sport szerkesztő-riportere) Honti Kata  (többszörös válogatott kosárlabdázó) és Borsányi Gábor (Teqball társalapítója) személyében.

Másrészt, mert nagyon változatos és érdekes témákat érintettek az előadók, Dunaveczki Attila (Startup Lab) moderálásával.

Az eseményt itt újra tudjátok nézni, ezért csak röviden, miről is volt szó a bő kétórás beszélgetés alatt.

esport.png

Kezdésnek Madarász Tamással folyt a szó a sportban újra meg újra előkerülő technológiai újításokról. Például a magyar vonatkozású érdes felületű gerelyről, aminek a használatát később be is tiltották, hiszen az óriási dobások már a nézőket és a többi versenyzőt veszélyeztették. Szóba került még a cápadressz vagy a maratoni nem hivatalos világcsúcshoz vezető edzőcipő és még sorolhatnánk, engem annyira belelkesített a téma, hogy utána is néztem, itt találtok egy összefoglaló cikket a legnagyobb sport találmányokról.

Tamással szóba került még a sportgazdaság jelene és jövője, a nézők és szurkolók, a közvetítések, a szponzorok gazdasági szerepe, illetve a legfontosabb sportesemények dátumainak csúszása és ezek következményei is.

Mezei Péter az e-sport gazdasági és sportolói világát is bemutatta, hallhattunk arról, milyenek is az e-sportolók edzései, hogy kell ezt az egészet elképzelni, itt be is pillanthattunk egy mérkőzésbe. (örültem ennek a betekintésnek, mert eddigi korlátolt érdeklődésem miatt nem igazán tudtam egy edzést elképzelni) �

Megtudhattuk még, hogy ezt a világot főleg a szponzorok mozgatják, hogy a magas nézettség miatt már felmerült az olimpia lehetősége, hogy a nagyobb versenyek elképesztően magas díjazásúak és megtudhattuk azt is Magyarországról is lehetünk-e sikeres e-sportolók. Megnéztük egy startup fejlesztésének, a Fridai játékos asszisztensnek image videóját is, Ti is megnézhetitek itt.

Borsányi Gábor a Teqball társalapítója engem abszolút lenyűgözött.

Maga a termék, az egész szellemiség, az energia és a vízió, ami mögötte van. Gábor mesélt a fejlesztésről, a befektető keresésről, a világhódítás igényéről, az elképesztő eredményeikről és elárulta azt a hat dolgot is, ami szerinte a sikerhez vezet.

Nagyon inspiráló volt hallgatni, nem sokat hallunk ilyen sikeres termék mögött álló embereket nyíltan beszélni és mesélni arról, mit hogyan is értek el. És még arra is választ kaphattunk, hogy hogyan is kerültek Teqball asztalok Messi-hez vagy Beckham-hez?

Illetve arra is, hogy hányféle különböző sportágat és parasportágat játszhattok egy ilyen asztallal? Elárulom, nagyon sokat egyetlen eszközhöz képest.

Kis technikai döccenő után jelentkezett be Honti Kata, aki mesélt a kosaras karrierjéről, a sporthoz való viszonyáról, illetve, hogy miért választotta épp a kosárlabdát. Szuper volt megismerni egy sportoló életútját és életmódját. Felmerült még, hogy hogyan készülnek az élsportolók a karrier utáni életre, mik Kata tervei a jövőre nézve, de szóba kerültek az új sportágak és azok legfontosabb céljai is. 

Összességében nagyon örülök, hogy részt vettem az eseményen, mert kicsit kiszakadtam a megszokott témakörökből és számomra egészen új oldalairól ismertem meg a sport világát. 

Köszönet a szervezőknek (a képekért is).

A bejegyzés trackback címe:

https://startupfeeder.blog.hu/api/trackback/id/tr9815718336

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Startupfeeder

Hírek és beszámolók a vidéki, helyi szerveződésű startup ökoszisztémák eseményeiről, újdonságairól. Emellett tudósítunk magyar startupok nemzetközi sikereiről

IMPRESSZUM

süti beállítások módosítása