Idén végre újra örülhettünk a hamisítatlan OFFLINE Ideathon élménynek, amit negyedik alkalommal erősen felturbózva kaptunk a szervezőktől.
Újabb és újabb attrakciókkal, illetve támogatókkal bővült a rendezvény, ezen felajánlásoknak köszönhetően az esemény idén is fejlődni tudott színvonalban és élményben egyaránt.
A támogatói lista szerencsénkre hosszú, boldogan üdvözöljük azokat a cégeket, akik támogatják az innovációt és az innovatívan gondolkodókat a régióban.
Az esemény fő támogatója és partnere a K&H volt, kiemelt támogatói a Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara és a Szintézis NET Kft., kiemelt szakmai partnere pedig az INPUT program.
Számos cég csatlakozott még a támogatókhoz a legkülönfélébb díjakkal és felajánlásokkal, az AMLAB, a craft hub, Cyberjump Győr, a Diamond GSM, az EIT Manufacturing HUB, a Forbes, az Ibookr, KTS online Kft., a Meout Group, a Monyo Budapest, a Nimród Vendéglő, a PBN, az Attrecto, az Austrotherm, a Hell, a Hödlmayer, a Ticketninja és a XIXO.
Szerencsés vagyok, hogy negyedik alkalommal vehettem részt az ötletversenyen.
Az egész hétvégés eseménynek - a hagyományoknak megfelelően - a Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara adott otthon.
Az Ideathon 4.0 by K&H célja, hogy a versenyen megalakuló csapatok fenntarthatósággal és bankoláson túli szolgáltatásokkal kapcsolatos kérdésekre keressenek innovációra épülő megoldásokat.
Közel 50 résztvevővel kezdődött meg a verseny pénteken.
A csapatok ugyanazt a magas színvonalú szakmai felkészítést kapták, amit az eddigi versenyektől már megszokhattunk.
A pénteken ismeretlen emberekből kovácsolódott teamek 48 órát dolgoztak, hogy végig menjenek a problémakutatás, az ötletgyártás és prototípusépítés folyamatán.
Vasárnap délután már prezentálták a zsűrinek mire is jutottak.
Az innovációra éhes emberek minden korosztálya képviseltette magát az idei megmérettetésen. Középiskolások, egyetemisták, vállalkozók, startupperek költöztek a kamarába a hétvégére, hogy éjszakába nyúlóan dolgozzanak.
Az Ideathon egyik különlegessége, hogy a nulladik fázistól segíti az ötletgazdákat.
További különlegessége volt az idei versenynek, hogy ez alkalommal az esemény csak az első állomása egy hosszabb folyamatnak. Ugyanis a nyertes csapat további online alkalmakon ismerkedhet meg a piackutatás és üzleti modellezés stratégiáival, majd utolsó állomásként befektetők előtt mutatkozhatnak be.
Nyolc csapat alakult meg a pénteki nap végére, hogy kidolgozzák a megoldásaikat.
A szervezőktől és a szakmai stábtól (facilitátorok, mentorok) minden eszközt, tudást és teret megkaptunk ahhoz, hogy már csak rajtunk múljon mit hozunk ki a hétvégéből.
A vasárnapi pitchek előtt már érezhető volt a felfokozott állapot, ami minden Ideathon utolsó napjának sajátja.
Ha papírokkal sétálgató, magukban motyogó, kezüket tördelő vagy idegesen nevetgélő embereket látsz, ők a pitchelők.
Volt is okuk az izgulásra, hiszen a zsűriben idén is szakemberekkel találkozhattunk.
Apró Annával a Cápák között tévéműsor egykori cápájával, Orbán Zsófiával a K&H innovációs menedzserével, Kardos Lajossal a Szintézis NET stratégiai vezetőjével, Kallós Balázzsal, és dr. Vitályos Áronnal a W.UP üzletág igazgatójával.
Hogy milyen ötletekkel álltak elő a csapatok, hogy reagált a zsűri és milyen volt a hangulat, azt az élő közvetítésnek köszönhetően megnézhetitek itt.
De egy idei újításnak hála a csapatok ötleteit összefoglalva, rajzos formában is megtekinthetitek Livits Réka (visualive.eu) közreműködésének köszönhetően.
Rengeteg élményt és új barátot kaptam az Ideathontól ismét.
De hamarosan arról is olvashattok, hogy milyen először belecsöppeni egy ötletverseny őrült hétvégéjébe és mik a legnagyobb élmények és kihívások azoknak, akiknek még nem volt szerencséje egy ilyen színvonalas ötletversenyen megmérettetni magát!
Köszönet a képekért Tüske Tibornak!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.