Múlt szerdán startolt el a győri English Club átnevezett, továbbfejlesztett és online térbe áthelyezett eseménye a Speak Up!
Az esemény a StartITup Győr, a Startup Pannonia, a Quantum Leap, a GYMS megyei Kereskedelmi és Iparkamara, és a Startup Lab közös szervezésében valósult meg, azzal a nem titkolt szándékkal, hogy segítse a startuppereket, vállalkozókat, érdeklődőket abban, hogy a gyakorlatban fejlesszék angoltudásukat.
Az ingyenes, online esemény egy szuper alkalmat adott mindenkinek arra, hogy angolul beszéljen, olyan szituációkban, ami a leginkább hasonlít a mindennapi élethelyzetekre.
És ha ez még nem lenne elég, olyan nemzetközi szereplők is csatlakoztak a beszélgetéshez, mint Jesse Smith (Twitter, phonein.io), Tony Cowling (The Reading Sustainability Centre) vagy Nathaniel Sandys (Business Development Consultant)
A programot Szücs Éva moderálta, őt kérdeztem a tapasztalatokról:
SD: Mesélnél egy kicsit magadról? Hogyan kerültél kapcsolatba a győri startup közösséggel?
SZÉ: Több, mint 6 évet éltem Angliában, innen eredeztethető az angol szeretete. 2019 elején költöztem vissza és kötöttem ki újra Győrben, ami külön öröm, mert ide jártam gimnáziumba is. Szabó Krisztiánnal/Krisszel (INPUT, StartITup) a feleségén keresztül kerültem kapcsolatba; felvetette, hogy vegyem kezembe az angol klubjuk koordinálását, ha szeretném.
SD: Azoknak, akik lemaradtak róla, hogy épült fel az esemény? Milyen nyelvtudási szint kell a hatékony bekapcsolódáshoz? Milyen témákat érintettetek?
SZÉ: A múlt heti volt az első esemény, ami az én nevem alatt futott, ráadásul online. Bemutatkozás után feldobtam egy aktuális témát, név szerint, hogy hogyan tesz minket a vírus által teremtett helyzet kreatívabbá üzleti téren, majd innen szépen kibontakozott egy beszélgetés. Három angol anyanyelvű vendégünk volt, ami nagy előny, mert tőlük mindig sokat lehet tanulni. Így igyekeztem őket megszólaltatni, majd finoman bevonni a kevésbé magabiztosakat is: szerintem, ha ilyenkor sikerélménnyel távoznak, az csak tovább motiválja őket a későbbiekben. Alapszintű nyelvtudással is hasznos lehet ilyesmit hallgatni, de ahhoz, hogy valaki be tudjon kapcsolódni, szerintem egy középfokot súroló szint azért szükséges.
Felvetődtek az angol szólások is (idioms) a múlt alkalommal, aminek külön örültem, mert szórakoztató és egy sajátos oldala az angolnak. Az ötletek között szerepel külön szobák nyitása, ami picit nagyobb önbizalmat adhat a félénkebbeknek is. Tudom milyen, mikor nagyon szeretnél beszélni, de még nem mersz, ezért én ilyenkor mindig külön odafigyelek, hogy biztassam a magukat kevésbé jónak gondolókat :)
SD: Hogy érzed, milyen volt az első alkalom? Milyenek a visszajelzések, mind a résztvevők, mind a nemzetközi, meghívott beszélgetőpartnerek felől?
SZÉ: Szuper :) Szerintem gördülékenyen ment, annak ellenére, hogy fizikailag nem voltunk egy helyen. Felém többnyire jó visszajelzések érkeztek; tekintve, hogy ez volt az első alkalom, én elégedett vagyok.
SD: Mit tartasz az esemény legnagyobb előnyének nyelvtanulás, gyakorlás, fejlesztés szempontból?
SZÉ: Practice makes perfect ergo, gyakorlat teszi a mestert :) Itt a hallás utáni szövegértést, a nyelvtant és persze a beszédet lehet fejleszteni, plusz tényleg egy rakás dolgot tanulhat az ember az anyanyelvűektől, de egymástól is. Nem utolsó sorban pedig megismerhetünk sok-sok új embert, kapcsolatokat építhetünk.
SD: Lesz folytatása az eseménynek?
SZÉ: Úgy tudom :)
Mindenesetre mi már nagyon várjuk! Hiánypótló rendezvényt sikerült összehozni újra Győrben. Az online platformnak köszönhetően pedig eltűntek a földrajzi korlátok.
Tartsatok a SpeakUp-pal a legközelebbi alkalommal (is), és csevegjetek angolul egymással vagy akár nemzetközi szakemberekkel.
Köszönet az interjúért Szücs Évának!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.